تحقیق درباره نظریه اسلام در مدیریت منابع انسانی

مطالب دیگر:
📃جزوه‌ی آموزشی مبانی مهندسی اینترنت (تصویری)📃پایان نامه رشته کامپیوتر در مورد سیستم عامل لینوکس📃پروژه جامع كاربرد نرم افزار رایانه📃تحقیق در مورد فیبرنوری در شبكه ها📃پرسشنامه سنجش شایسته گزینی مدیران📃پرسشنامه برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی و اثربخشی سازمانی📃پرسشنامه حکمرانی خوب سازمانی📃پرسشنامه هویت سازمانی چنی📃پروژه طراحی سیستم شبكة خدمات پایگاه های اطلاعات📃تحقیق جامع در مورد صفحه بندی📃پروژه پایان ترم شبیه سازی کامپیوتری📃پروژه شبکه های بی سیم📃مغرفی و بررسی کلی شبکه های بی سیم WLAN📃صرفه اقتصادی پردازش ابری بر روی سرویس های اموزشی📃مقاله تاثیر اقلیم در معماری اردبیل📃پایان نامه بررسی تاثیر توزیع درآمد بر رشد اقتصادی (کشورهای منتخب در حال توسعه و توسع یافته)📃بررسی رابطه بین اختلالات شخصیت با گرایش به اعتیاد دربین دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور ....📃مقاله خلاقیت ، مدیریت و کارآفرینی📃نکات شکلهای زیست شناسی و آزمایشگاه2 زیست 2 را صد در صد بزنید📃تحقیق معماری و امنیت شبکه های بی سیم
تحقیق درباره نظریه اسلام در مدیریت منابع انسانی|1912948|oiz|اُ آی|لینک دانلود|نظریه,مدیریت
در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق درباره نظریه اسلام در مدیریت منابع انسانی را دنبال می کنید .

قالب فایل(ورد)

لینک دانلود پایین صفحه

تعداد صفحه:20

بخشی از متن

نظريه اسلام در مديريت‏ منابع انسانى‏

نظريه رشد و مديريت رحمانى
مديريت منابع انسانى، كه شرح آن رفت، جايگاه مهمى در مكاتب مديريتى كسب كرده است. در اين مديريت، آن‏چه بايد اداره شود، انسان‏ها هستند كه ركن اصلى هر سازمان به شمار مى‏ روند. نظريه اسلام در اين باره، «نظريه رشد» است كه شامل انسان و مواد، هر دو مى‏شود؛ يعنى رشد انسانى و سازمانى را با هم در نظر مى‏گيرد. اين نظريه را نخستين بار، استاد شهيد مطهرى در بيش از يك دهه پيش از انقلاب، در دو سخنرانى و مقاله «مديريت و رهبرى» و «رشد» عرضه كرد و با اين كار، پيش‏قراول بحث مديريت اسلامى و عرضه كننده نظريه اسلامى براى آن شد.

نخست خلاصه‏اى از نظريه «رشد» استاد شهيد را مى‏آوريم و سپس به استحصال نتايج و قواعدى از آن مى‏پردازيم.

نظريه دوم، كه از قرآن كريم و معارف توحيدى استنباط مى‏شود،«مديريت رحمانى» يا «مديريت رحيمانه» است كه شرح مديريت خداوند تبارك و تعالى بر انسان و جهان است كه مديريت‏پژوهان اسلامى در روند تكاملى مباحث ادارى اسلام، به آن رسيده‏اند و ما با تعريف و تعميق و گسترش آن، شاهد كشف يك مكتب مديريتى وحيانى و فطرى خواهيم بود. اين دو نظريه، به كمك هم، مديريت اسلامى را معرفى مى‏كنند. هر دو نظريه، به اجمال در اين تحقيق بررسى خواهند شد.